Інші наукові публікації

Permanent URI for this collectionhttps://ir.kmu.edu.ua/handle/123456789/118

Browse

Recent Submissions

Now showing 1 - 10 of 10
  • Item
    Місце епігенетичної дієти в терапії мігрені
    (ДУ «Інститут неврології, психіатрії та наркології НАМН України», 2022) Копчак О.; Гриценко О.
  • Item
    АЛКОГОЛЬНЕ СП’ЯНІННЯ УЧАСНИКІВ АНТИТЕРОРИСТИЧНОЇ ОПЕРАЦІЇ ТА ОПЕРАЦІЇ ОБ’ЄДНАНИХ СИЛ В СИСТЕМІ РОЗВИТКУ СИНДРОМУ ЗАЛЕЖНОСТІ ВІД АЛКОГОЛЮ
    («Плеяда», 2020-11-25) Тасенко Михайло Володимирович; В.М. Пострелко; Ю.Ф. Чуєв; Н.С. Бондаренко
    У статті розглядаються особливості алкогольного сп’яніння учасників АТО та ООС в системі розвитку адикції від алкоголю порівняно з особами, які не були учасниками бойових дій.
  • Item
    ПСИХОПАТОЛОГІЧНИЙ ТА АДИКТИВНИЙ СТАТУС ОСІБ, ЩО СТРАЖДАЮТЬ НА СИНДРОМ ЗАЛЕЖНОСТІ ВІД АЛКОГОЛЮ, ПІСЛЯ ПЕРЕНЕСЕНОЇ КОРОНАВІРУСНОЇ ХВОРОБИ COVID – 19
    («Центр учбової літератури», 2021-03-18) Тасенко Михайло Володимирович; Пострелко В. М.
    У статті наведено дані щодо психопатологічного стану та адиктивного статусу осіб, які страждають на синдром залежності від алкоголю та перехворіли на коронавірусну хворобу COVID - 19. Встановлено, що у осіб з синдромом залежності від алкоголю, які перехворіли на коронавірусну хворобу COVID - 19, переважають середній ступінь тяжкості та тяжка форма тривожного розладу та виражений депресивний розлад. Для самополегшення психопатологічних симптомів пацієнти збільшують дозу алкоголю,що не тільки підвищує ризик розвитку важкої алкогольної залежності, але й гальмує процеси відновлення організму після коронавірусної інфекції. Слід очікувати збільшення кількості епізодів алкогольного абстинентного синдрому, оскільки незавершені соматичні захворювання змушують пацієнтів на деякий час відмовитися від алкоголю.
  • Item
    ШТУЧНИЙ ІНТЕЛЕКТ У ПСИХІАТРІЇ: МОЖЛИВОСТІ ВИКОРИСТАННЯ
    (Baltija Publishing, 2024-05-30) Тасенко Михайло Володимирович
    Технології засновані на базі штучного інтелекту (ШІ) в медицині перебувають на стадії активних досліджень та імплементації отриманих знань у безпосередню клінічну практику. Найвідомішими прикладами використання штучного інтелекту у медичній практиці є радіологія, дерматологія, онкологія та офтальмологія. Штучний інтелект аналізує дані інструментальних методів досліджень, наприклад, магнітно-резонансної томографії (МРТ) та комп‘ютерної томографії (КТ), та виявляє рентгенологічні ознаки пухлин, порушення цілісності кісткової тканини, аномалії розвитку структур організму.
  • Item
    Дисоціація в структурі постравматичного стресового розладу
    (ВНУ ім. Лесі Українки, 2024-05-14) Тасенко Михайло Володимирович; Лазарєва Анастасія Сергіївна
    Визначення зв’язку між посттравматичним стресовим розладом і дисоціативними явищами.
  • Item
    ЗАСТОСУВАННЯ ЧАТ-БОТІВ НА ОСНОВІ ШТУЧНОГО ІНТЕЛЕКТУ В КОНТЕКСТІ ВИВЧЕННЯ ДИСЦИПЛІНИ «ПСИХІАТРІЯ.НАРКОЛОГІЯ»
    (Редакційно-видавничий відділ ХНМУ, 2024-05-28) Тасенко Михайло Володимирович
    Штучний інтелект (ШІ) стаж все більш важливим інструментом у багатьох сферах нашого життя, включаючи освіту. У листопаді 2023 року компанія Open AI надала можливість самостійно створювати чат-боти відповідно до індивідуальних потреб кожного споживача. Розробники зазначають, що для створення такого чатботу не потрібні глибокі знання з програмування чи суміжних наук. Що створює можливості для підвищення ефективності навчання та залучення студентів до більш глибоко вивчення навчальних компонентів.
  • Item
    ДОСВІД ОРАГНІЗАЦІЇ НАВЧАЛЬНОГО ПРОЦЕСУ ЛІКАРІВ-ІНТЕРНІВ-ПСИХІАТРІВ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ В УКРАЇНІ
    (ХНМУ, 2023-03-21) Тасеко Михайло Володимирович; Пострелко В. М.; Савицький І. В.
    Підготовка лікарів-інтернів як один із складників медичної освіти має своєчасно реагувати та вдосконалюватися відповідно до нових реалій. Підготовка лікарів-психіатрів є важливою для вимог сьогодення, оскільки наслідки бойових дій, окупації, надзвичайно напружена та складна психоемоційна обстановка довкола безпосередньо впливають на психіку людини, призводячи до захворювань психіатричного спектра.
  • Item
    ПСИХІЧНІ ТА АДИКТИВНІ ПОРУШЕННЯ У ПАЦІЄНТІВ, ЩО ПЕРЕНЕСЛИ COVID – 19
    («Плеяда», 2021-04-28) Тасенко Михайло Володимирович; В. М. Пострелко; Т.В Пономаренко; Н.О. Кушнір; М.М. Шадурський; О.О. Посторонко
    У статті представлені дані про психічні та адиктивні порушення у осіб, які перехворіли на коронавірусну хворобу COVID – 19 та страждають на психічні та наркологічні захворювання. В роботі був використаний комплекс різностороннього психопатологічного досліджень з залученням ретроспективних данних вживання психоактивних речовин.
  • Item
    СИНДРОМ ЗАЛЕЖНОСТІ ВІД АЛКОГОЛЮ В УЧАСНИКІВ ЛІКВІДАЦІЇ НАСЛІДКІВ АВАРІЇ НА ЧОРНОБИЛЬСЬКІЙ АЕС ЧЕРЕЗ 35 РОКІВ
    («Центр учбової літератури», 2021-04-07) Тасенко Михайло Володимирович; Пострелко В. М.
    У статті представлено порівняльну характеристику особливостей перебігу синдрому залежності від алкоголю в учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та їхніх нащадків, які перехворіли на COVID - 19. Дослідження виявило, що люди, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, порівняно з людьми, які були дітьми на момент аварії, або народилися у людей, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, мали більш тяжкий перебіг коронавірусної хвороби та виражені тривожні та депресивні розлади, нічні жахи, тяжкі когнітивні порушення. Характерною особливістю всіх груп було різке збільшення дози вживаного алкоголю, або вихід з ремісії. Після дослідження спостерігалося покращення загального стану пацієнтів та якісна ремісія.
  • Item
    СПОСІБ ЛІКУВАННЯ КОГНІТИВНИХ РОЗЛАДІВ, СПРИЧИНЕНИХ СИНДРОМОМ ЗАЛЕЖНОСТІ ВІД АЛКОГОЛЮ У ВИМУШЕНИХ ПЕРЕСЕЛЕНЦІВ ТА УЧАСНИКІВ АНТИТЕРОРИСТИЧНОЇ ОПЕРАЦІЇ
    («Плеяда», 2019-04-09) Тасенко М. В.; Пострелко В. М.; Бац Н. С.
    В статті наведені статистичні данні поширення розладів когнітивних функцій, спричинених синдромом залежності від алкоголю, у вимушених переселенців та учасників антитерористичної операції. Представлено спосіб лікування розладів когнітивних функцій.