ПРОКРАСТИНАЦІЯ У СТУДЕНТІВ ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ: ОСНОВНІ ПРИЧИНИ, НАСЛІДКИ ТА ШЛЯХИ КОРЕКЦІЇ
No Thumbnail Available
Date
2023-11-02
Journal Title
Journal ISSN
Volume Title
Publisher
https://sci-conf.com.ua
Abstract
У статті проаналізовано поняття прокрастинації, її види та ознаки, окреслені підходи вітчизняних та зарубіжних дослідників до визначення цього терміну. Також розглянуто методи запобігання прокрастинації.
Description
Сучасним студентам вищих навчальних закладів, які ще в школі звикли до дистанційної форми освіти, досить важко адаптуватися до вузівської моделі
знань, яка супроводжується надмірною інформатизацією. Саме тому більшість здобувачів вищої освіти мають схильність до всіх видів прокрастинації, але домінуючою для них є висока інтелектуальна напруга, яка зумовлює власне академічну прокрастинацію. Так зокрема, всім добре відомі випадки написання курсової, дипломної, письмової та інших видів навчальних робіт в останній вечір, а то й вночі. Також студенти з низькою самоорганізованістю, які невчасно здають домашні та контрольні завдання, згодом мають проблеми з допуском до заліково-екзаменаційної сесії.
Прокрастинація є характеристикою, що передбачає тимчасове або систематичне відтермінування необхідної діяльності на користь іншим видам активності, що відволікають від проблем та покращують емоційний стан. За явищем прокрастинації криються різні емоції, особистісні спротиви,
соціально-психологічні та психофізіологічні фактори, які потребують до себе уваги та необхідність їх корекції.У більш загальному масштабі системна прокрастинація – це глибока екзистенційна проблема, яка причетна до сенсу життя, питань індивідуальної свободи волі, відповідальності та вибору, проблеми спілкування тощо. Автори планують спрямувати свої подальші дослідження на виявлення прокрастинації серед студентів першого курсу, зокрема визначення превентивних детермінант прокрастинації та розробки ефективних заходів щодо профілактики та коригування цього процесу.
Keywords
прокрастинація, стресостійкість, психофізіологічні особливості студентів, метод візуалізації, інформатизація, глобалізація, ресурс.
Citation
Михайлюк М. М., Вербицький Є. Е. ПРОКРАСТИНАЦІЯ У СТУДЕНТІВ ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ: ОСНОВНІ ПРИЧИНИ, НАСЛІДКИ ТА ШЛЯХИ КОРЕКЦІЇ// Global science: prospects and innovations. Proceedings of the 3rd International scientific and practical conference. Cognum Publishing House. Liverpool, United Kingdom. 2023. Pp. 503-510. URL:https://sci-conf.com.ua/iii-mizhnarodna-naukovo-praktichna-konferentsiya-global-science-prospects-and-innovations-2-4-11-2023-liverpul-velikobritaniya-arhiv/.